Szersza tęgość obuwia

Szersza tęgość obuwia

szersza tęgość obuwia

Każdego dnia nasze stopy niosą nas przez świat a to nie lada wyczyn. Aby stworzyć im idealne warunki najważniejsze jest dobre dopasowanie obuwia.

W pierwszej kolejności należy ocenić kształt stopy oraz wysokość podbicia. Decydujący wpływ na poprawną funkcję stopy ma dobrze utworzony łuk stopy, który zależny jest odkształtu frakcji kości śródstopia i stępu. Rozróżniamy łuk stopy podłużny oraz poprzeczny.

Sklepienie stopy sprawia, że noga nie opiera się całą powierzchnią stopy, ale tylko w trzech miejscach. Sklepienie stopy ma wiele różnych funkcji. Umożliwia sprężysty chód odpowiednim rozłożeniem obciążenia ułatwia utrzymanie równowagi ciała, nawet podczas stania na jednej nodze, chroni naczynia krwionośne oraz nerwy w zelówce przed naciskiem.

 

Osłabienia wiązadeł i mięśni utrzymujących sklepienie stopy powoduje płaskostopie. Ale czym właściwie jest tęgość? W najprostszym ujęciu to wymiary wnętrza buta. Uzyskuje się ją poprzez zmierzenie długości obwodu śródstopia w pozycji stojącej, przy równomiernym rozłożeniu ciężaru ciała na obu stopach.

szersza tęgość obuwia

Rodzaje stóp

szersza tęgość obuwia

Wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnego konsumenta w naszym asortymencie można znaleźć obuwie różnej tęgości jak i bardzo bogaty wachlarz kształtów obuwia oraz rozmiarów.

Dbając o komfort twoich stóp w naszej ofercie posiadamy:

szersza tęgość obuwia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Biuro Obsługi Klienta:
Infolinia: 33 874 93 93, Tel.komórkowy: +48 500 298 949
e-mail: sklep@conhpolelite.pl

DARMOWA DOSTAWA

ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 400 ZŁ WYSYŁAMY ZUPEŁNIE ZA DARMO

SZYBKA WYSYŁKA

ZAMÓWIENIA WYSYŁAMY W CIĄGU 1-4 DNI

ZAKUPY BEZ RYZYKA

MASZ PRAWO DO 14 DNI NA ZWROT TOWARU

INFOLINIA 8-16 (PON-PT)

33 874 93 93 / +48 500 298 949
Ponieważ używasz przeglądarki Microsoft Internet Explorer 11, która nie jest już wspierana, strona nie będzie działać prawidłowo.
Zalecamy użycie przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox lub wbudowanej przeglądarki Microsoft Edge.