Dlaczego warto kupić dobre skórzane obuwie?

damskie obuwie skórzane

Pomimo rozwoju technologii przemysłu obuwniczego wciąż to skóra naturalna dominuje wśród obuwia. Buty z niej wykonane prezentują ponadczasowy styl i klasykę. Skórzane obuwie jest nie tylko modne i wygodne, ale również eleganckie, trwałe i estetyczne. Do niedawna skórzane buty były synonimem prestiżu i luksusu, dziś z uwagi na coraz bardziej rozwinięty przemysł obuwniczy nie jest to już towar luksusowy na tyle by nie każdy mógł kupić buty ze skóry naturalnej. Oczywiście w dalszym ciągu buty ze skóry występują w modelach co najmniej luksusowych. Dobre skórzane buty kosztują często tyle co kilka par tańszych wykonanych ze skóry ekologicznej. Warto zadać sobie pytanie dlaczego warto kupić skórzane buty. Przede wszystkim z powodu zdrowia. Skóra naturalna jest materiałem oddychającym i podatnym, dzięki czemu nogi się mniej pocą, nie męczą, a skóra nie powoduje odcisków, nie obciera i poddaje się kształtem dopasowując do stopy. Skórkowe buty są miękkie i lekkie, a przy tym trwałe. Osoby mające problemy zdrowotne z ostrogami, haluksami, nadmiernym poceniem czy po prostu stawami cenią sobie obuwie skórzane, które jest niezmiernie wygodne. Wentylacja zapewniona przez skórę naturalną zapobiega rozwojowi grzybicy i chorób stóp. Z tego też względu to właśnie ze skóry są wykonywane buty robocze, obuwie ochronne BHP do prac w najtrudniejszych warunkach jak też obuwie wojskowe.

buty czółenka

Skórkowe buty to przyjemność noszenia, pełen komfort użytkowania. Skóra świetnie się czyści, pielęgnuje, umiarkowanie przemaka, a zaimpregnowana nie przemaka w ogóle. Obuwie ze skóry nadaje się zarówno do uprawiania sportu, jak też jako eleganckie obuwie do pracy, na zabawę taneczną czy po prostu na co dzień. Z uwagi na właściwości skóry obuwie ze skory licowej polecane jest dzieciom, którym stopa rośnie i się kształtuje. Przykładem takich butów jest np model Karol. Powodem ku temu by kupić obuwie skórzane jest niewątpliwie jego jakość, trwałość. Skóra o wiele wolniej się starzeje, nie pęka, nie rozchodzi się, nie płowieje. Odpowiednio zadbane obuwie ze skóry może posłużyć nam wiele sezonów. To niewątpliwy plus za zwiększonym wydatkiem. Co więcej im starsza skóra tym prezentuje się szlachetniej. Tym samym załamki na butach mogą dodawać im uroku z każdym rokiem. Kupując klasyczne modele obuwia skórzanego nie musimy ich wymieniać co rok. Dla wielu osób to wielki atut, nie muszą co rusz poszukiwać wygodnych butów, ryzykować zakupów w buty które okażą się niepraktyczne itp. Należy pamiętać, iż nawet zniszczone buty ze skóry można oddać do renowacji i naprawdę warto jest je naprawiać.

obuwie męskie skórzane

W skórzane obuwie warto zainwestować i zimą i latem. Sandały ze skóry są niesamowicie wygodne w upalne dni, można w nich przejść długie kilometry i się nie zmęczyć w przeciwieństwie do parzących tworzyw sztucznych. Dobrym przykładem takich butów są sandały Suzan. Zimą zaś obuwie skórzane chroni przed wodą, mrozem, wiatrem i nawet nieocieplane trzewiki potrafią zabezpieczyć stopy przed zmarznięciem mroźnej zimy. Z obuwia ze skóry chętnie korzystają kobiety jak i mężczyźni. Najpopularniejszym elementem obuwia jest skórzana wkładka, jednak wkładka to nie wszystko. Skórzana cholewka buta to gwarancja zadowolenia z obuwia. Najczęściej na rynku spotkamy obuwie ze skóry bydlęcej, jednak dostępne są różne skóry, również garbowane różnymi sposobami co ma znaczenie dla wygody noszenia buta. Zauważyć można to w szczególności wśród butów ortopedycznych.

DARMOWA DOSTAWA

ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 400 ZŁ WYSYŁAMY ZUPEŁNIE ZA DARMO

SZYBKA WYSYŁKA

ZAMÓWIENIA WYSYŁAMY W CIĄGU 1-4 DNI

ZAKUPY BEZ RYZYKA

MASZ PRAWO DO 14 DNI NA ZWROT TOWARU

INFOLINIA 8-16 (PON-PT)

33 874 93 93 / +48 500 298 949
Ponieważ używasz przeglądarki Microsoft Internet Explorer 11, która nie jest już wspierana, strona nie będzie działać prawidłowo.
Zalecamy użycie przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox lub wbudowanej przeglądarki Microsoft Edge.